سلام خدمت شما هموطنان عزیز

در این روزها که کمتر به فضای مجازی دسترسی داریم آیا در کنار خانواده هستیم؟ و از این لحظات لذت می بریم؟ یا اینکه مدام در حال نصب قندشکن های مختلف و ناراحتی از نبودن در فضای مجازی به سر می بریم؟

این روزها که دسترسی به پیام رسان ها و سایت هایی که سرور خارجی دارن مشکل شده مخصوصا جستجوگر گوگل برای جستجوی در فضای اینترنت چکار می توانیم بکنیم؟؟!

برای جستجو در صفحات مختلف و پیدا کردن اون چیزی که لازم ش دارید مثل عکس، ویدیو، متن و یا حتی شاید آدرس صفحه ای رو که استفاده می کردید حفظ نبودید و الان لازمش دارید، می توانید از جستجوگرهای با سرور داخلی مثل گردو و ذره بین استفاده کنید که لینک شون رو در پایان متن براتون حتما می‌گذاریم (حداقل ش اینه که توی این وضعیت مقداری از کارهامون با این جستجوگرها راه میافته).

و نکته دیگه اینکه از پیام رسان های داخلی هم می توانید برای ارتباط با دوستان و آشنایان استفاده کنید. پیام رسان هایی مثل ایتا و آیگپ خوب هستن از بین پیام رسان های دیگه که البته اونا هم ویژگی و کاربردهای خوبی دارن.

و یا اینکه می تونید طبق معمول متوصل به قندشکن های گوناگون موجود بشویم و پس از کلی معطلی بلاخره وصل بشویم به این دنیای مجازی لعنتی که همه کارهامون وصل هست به اون و از آزادی مجازی مون لذت ببریم…

و من الله توفیق به قول هموطن بنفش مون

Gerdoo.me

zarebin.ir

eitaa.com

igap.net

                         گر نکوبی شیشه غم را به سنگ

                                                                    هفت رنگ ش می شود هفتاد رنگ

                                                                                                                  فریدون مشیری